Єменія — новий різновид кави > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Єменія — новий різновид кави

У 2020 році у світі кави сталася велика подія: було знайдено новий різновид арабіки, який назвали Єменія, за ім’ям країни знахідки, Ємену.

До цього моменту були відомі 4 основні гілки біологічного розмаїття арабіки:

 • Ефіопська гілка, яка включає Яву, Гейшу, Чіросо та ET47;
 • Гілка бурбону й тіпіки, яка включає їх самих і різновиди Паче, Катуаї, Марагоджип, Пакамара, Пакас, Катурра, Мундо Ново, Венеція, Текісік, Лауріна, Вілла Сарчі, Джексон, Корг, Майсур, Кент та різновиди, які не мають власного імені, й тому позначаються цифро-літерними комбінаціями, наприклад, SL 28 чи N 39;
 • SL 34 та підвиди;
 • SL 17 та підвиди.

Відкриту єменію було вирішено виділити в 5-у гілку арабіки через її відмінні характеристики, про які нижче.

Стійкість до негативних погодних умов

Ємен протягом пари останніх десятиліть демонструє приклад того, як кліматичні зміни впливають на Землю: температура там може протягом року коливатися між +30°С та нулем (навіть іноді захоплюючи негативні значення, за яких будь-яка арабіка гине за період до години). Також у країні стало йти менше дощів, побільшало сонця та поменшало тіні. Те, що єменія може зростати в таких умовах, дає надію на її розповсюдження по всьому світові задля збереження кавової промисловості. Адже, як ми вже писали в нашому блозі, Кавовий Пояс світу зміщується від екватору до полюсів через розігрів планети, що згубне для арабіки та робусти. Тепер з’явилася реальна надія на те, що міграцію кавових плантацій можна уповільнити, принаймні, на кілька десятиліть, введенням в їх асортимент єменії. Як й розширити її використання у більш холодних регіонах планети.

Відмінні смакові показники

Як правило, коли генетики чи фермери виводять нові кавові гібриди, більш стійкі до суворого клімату, шкідників та посухи, це негативно позначається на смакові зерна, що дається ними. Єменія в цьому питанні — приємний виняток. Її брали на оцінку професійних каперів в організацію Alliance for Coffee Excellence (ACE) та її зразки отримали дуже високі оцінки, вищі за 90 балів (тоді як переважна більшість світової кави сьогодні не дотягує і до 90). Високі оцінки також єменія отримала на конкурсі Cup of Excellence у 2020 році. Такий високий бал є винятковою подією для рослини кави, такої стійкої до подібних стрибків клімату. А це ще один плюс у скарбничку її майбутньої популярності.

В результаті, фермери можуть вже зараз почати її використовувати, щоб зменшувати падіж рослин, які періодично гинуть через кліматичні перегини (як було кілька років тому в Бразилії, коли в одному з регіонів цієї вічно сонячної спекотної країни 4 дні поспіль трималась мінусова температура й йшов сніг, що вбило каву на більшості кавових плантацій). Особливо відкриття єменії може бути корисним єменським фермерам, які зараз страждають від несприятливого економічного клімату своєї країни, через що Ємен, який має 500-річну історію вирощування кави, зараз знаходиться лише на 35 місці у світі за рівнем експорту кави, видаючи лише близько 7000 тон на рік.

Що стосується її смакових якостей, то експерти описують їх так: щільне округле тіло, яке включає ноти чорної смородини чи джему з темних ягід, тропічних фруктів та троянд, пізнаваних найбільше серед іншого фруктового букету.

Людству ще потрібно дослідити весь потенціал цього відкриття, але ми вже авансово захоплюємося можливими перспективами!

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-