5 питань бариста > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

5 питань бариста

Ми живемо в прекрасний час, коли нам доступна абсолютно вся інформація. Хочете щось дізнатися? Просто введіть запит в Google, запитайте у друзів на Facebook або дізнайтесь у експерта, який спеціалізується на цікавій для вас темі. Як вирощували овочі, які ви їсте, як виглядає фабрика, де роблять вашу улюблену косметику, хто і де шиє одяг, яку ви носите – про це завжди варто дізнаватися і уважно вивчати. І ми в компанії Gemini Espresso хочемо, щоб ви завжди все до найдрібніших деталей знали про каву, яку ви п’єте. Тому сьогодні ми вирішили разом з вами подумати про питання, які неодмінно варто задавати бариста, щоб упевнитися, що у вас в чашці дійсно хороший напій.

Отже, що ж варто уточнити у бариста в першу чергу?

 • Вид кавового зерна і країну походження. Так ви не тільки зможете зав’язати розмову, але і з’ясуйте, як бариста орієнтується в темі. Які варіанти можуть бути – ми вам вже розповідали – це може бути стовідсоткова арабіка, робуста або бленд. Ми радимо вибирати або арабіку або бленд з робустой, де арабіка домінує. Наприклад, стовідсоткова арабіка Brazil Yellow Bourbon із Бразилії, обсмажена спеціально для еспресо або мелена кава Turkish із Бразилії, Колумбії та Індії, середнього обсмаження, де в склад входить 70% арабіки і 30% робусти.
 • Де обсмажується кава. Нагадаємо важливу формулу – чим менше часу пройшло від моменту обсмажування – тим більш насичений смак і аромат вас чекає. Тому вибирайте по можливості локального обсмажувача.
 • Яке молоко використовують. Якщо ви любите напої з молоком, то обов’язково цікавтеся виробником, жирністю, а заодно- терміном придатності.
 • Альтернативні види приготування кави. Можливо, якщо ви спробуєте свій улюблений сорт кави, приготований в інший спосіб, то він вам відкриється новими нотками. Тому треба запитати у бариста, чи може він приготувати для вас каву методом кемікс, наприклад. Доречі, радимо спробувати стовідсоткову арабіку моносотра Guatemala SHB EP із Гватемали, спеціально обсмажену для фільтру.
 • Де ви навчались професії бариста? Бариста — это професія, якій потрібно вчитися, так само, як на повара чи сомільє. Тому не соромтеся задавати це питання.

Хочете дізнатися більше про те, які питання варто задавати бариста? Тоді дивіться відео від компанії Gemini Espresso, де наша ведуча Уляна Майська розповість, якої жирності має бути ідеальне молоко для латте, чому локальне обсмаження в рази краще і багато інших цікавих каво-фактів.

Дивіться більше цікавих відео на нашому YouTube-каналі.

 

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-