Австралійська кава. Кавова культура Австралії > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Австралійська кава. Кавова культура Австралії

Австралія: місце, де живуть самі здорові кавомани планети.

Австралія – ​​дуже незвичайна країна. Опускаючи кліматичні особливості материка, ми знову і знову захоплюємося спрямованістю на здоровий спосіб життя. З кожним роком в Австралії стає все менше алкогольних  барів і все більше кафе правильного харчування. Але приємно відзначити, що кавові заклади тут з’являються з тією ж швидкістю, що і фреш-бари.

Кавова культура почала зароджуватися в Австралії ще в кінці XIX століття. В ті часи плантаціями займалося 50 фермерів, які встигали обробляти до 500 акрів. Але висока заробітна плата і висока конкуренція на міжнародному ринку кавового експорту до 1980 року розорили практично всіх ентузіастів. Залишилося два  підприємця, що зуміли зберегти свої позиції і об’єдналися в єдиний кавовий бізнес Mareeba, який сьогодні складає близько 80% Арабіки Австралії. Втім, австралійська кава – це не такий великий обсяг експорту, як, скажімо в Бразилії або Ефіопії. Він становить лише 1 млн тонн на рік. Але і ця цифра далася місцевим фермерам важко: на допомогу прийшла технічна механізація при вирощуванні і зборі врожаю.

Кавові плантації припадають на субтропічну східну частину країни, а саме на області Атертон Тейблленд (Північний Квінсленд) і Південний Уельс. У першій знаходяться близько 30 великих виробників кави, а в другій – 170. Унікальність австралійської арабіки полягає в умовах вирощування зерен: тут вони проростають за межами тропічної зони і на висоті не більше 200 метрів над рівнем моря. Крім вирощування, Австралія славиться своїм особливим методом обробки зерен – double pass. Його впровадила компанія Mountain Top Coffee Company, коли придумала знімати плоди пізніше звичайного і, при видаленні з них м’якоті, використовувати гідрат. Перестиглі кавові ягоди зберігають на 30% більше цукру, тим самим збагачуючи зерна додатковим комплексом присмаку і післясмаку. Дегустатори відзначають в австралійській каві м’який і ніжний аромат з легкою фруктовою кислинкою.

Найвідоміший сорт кави з Австралії – це Скайбері. Він проростає вище, ніж його побратими, – на висоті аж 500 метрів. За якістю зерен Скайбері дуже стежать виробники, і постійно інвестують в поліпшення умов його вирощування і зрошення. Урожай цього сорту невеликий, що, втім, тільки збільшує його вартість. Скайбері добре підходить для блендів, додаючи в них ніжні фруктові ноти і впізнаваний аромат. У чистому вигляді сорт практично не містить гіркоти, але залишає солодкий післясмак.

Австралійці настільки полюбили кавові напої, що вже можуть позмагатися в обсягах споживання зі скандинавами. Згідно зі статистикою, деякі жителі Австралії вважають нормою випивати 5-8 чашок чорної кави за день. Причому, в грошовому еквіваленті, це може доходити до декількох тисяч доларів на людину щорічно. Напої в місцевих кав’ярнях коштують досить дорого – від 3,5 доларів. Але австралійські бариста хваляться, що встигають зварити за день до 400 чашок, а клієнтам все мало.

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-