Австралійська кава. Кавова культура Австралії > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Австралійська кава. Кавова культура Австралії

Австралія: місце, де живуть самі здорові кавомани планети.

Австралія – ​​дуже незвичайна країна. Опускаючи кліматичні особливості материка, ми знову і знову захоплюємося спрямованістю на здоровий спосіб життя. З кожним роком в Австралії стає все менше алкогольних  барів і все більше кафе правильного харчування. Але приємно відзначити, що кавові заклади тут з’являються з тією ж швидкістю, що і фреш-бари.

Кавова культура почала зароджуватися в Австралії ще в кінці XIX століття. В ті часи плантаціями займалося 50 фермерів, які встигали обробляти до 500 акрів. Але висока заробітна плата і висока конкуренція на міжнародному ринку кавового експорту до 1980 року розорили практично всіх ентузіастів. Залишилося два  підприємця, що зуміли зберегти свої позиції і об’єдналися в єдиний кавовий бізнес Mareeba, який сьогодні складає близько 80% Арабіки Австралії. Втім, австралійська кава – це не такий великий обсяг експорту, як, скажімо в Бразилії або Ефіопії. Він становить лише 1 млн тонн на рік. Але і ця цифра далася місцевим фермерам важко: на допомогу прийшла технічна механізація при вирощуванні і зборі врожаю.

Кавові плантації припадають на субтропічну східну частину країни, а саме на області Атертон Тейблленд (Північний Квінсленд) і Південний Уельс. У першій знаходяться близько 30 великих виробників кави, а в другій – 170. Унікальність австралійської арабіки полягає в умовах вирощування зерен: тут вони проростають за межами тропічної зони і на висоті не більше 200 метрів над рівнем моря. Крім вирощування, Австралія славиться своїм особливим методом обробки зерен – double pass. Його впровадила компанія Mountain Top Coffee Company, коли придумала знімати плоди пізніше звичайного і, при видаленні з них м’якоті, використовувати гідрат. Перестиглі кавові ягоди зберігають на 30% більше цукру, тим самим збагачуючи зерна додатковим комплексом присмаку і післясмаку. Дегустатори відзначають в австралійській каві м’який і ніжний аромат з легкою фруктовою кислинкою.

Найвідоміший сорт кави з Австралії – це Скайбері. Він проростає вище, ніж його побратими, – на висоті аж 500 метрів. За якістю зерен Скайбері дуже стежать виробники, і постійно інвестують в поліпшення умов його вирощування і зрошення. Урожай цього сорту невеликий, що, втім, тільки збільшує його вартість. Скайбері добре підходить для блендів, додаючи в них ніжні фруктові ноти і впізнаваний аромат. У чистому вигляді сорт практично не містить гіркоти, але залишає солодкий післясмак.

Австралійці настільки полюбили кавові напої, що вже можуть позмагатися в обсягах споживання зі скандинавами. Згідно зі статистикою, деякі жителі Австралії вважають нормою випивати 5-8 чашок чорної кави за день. Причому, в грошовому еквіваленті, це може доходити до декількох тисяч доларів на людину щорічно. Напої в місцевих кав’ярнях коштують досить дорого – від 3,5 доларів. Але австралійські бариста хваляться, що встигають зварити за день до 400 чашок, а клієнтам все мало.

Еволюція кавового ринка в Україні

Blackfest Ukrainian Coffee Show

Помел кави

Який помел кави найкращий?

Популярні сорти кави на ринку

Причини невдач франчайзингових кав’ярень. Як не стати банкрутом

Матча-лате: напій зі схожими властивостями як у кави, при цьому такий же корисний як чай.

Як збільшити лояльність клієнтів до вашої кав’ярні

Зникнення кави: міф чи реальність?

Сезонність відкриття франчайзингових кав’ярень. Найкращий час для відкриття

Максимальні прибутки – при мінімальних інвестиціях, скільки заробляють франчайзингові кав’ярні

Розказуємо, де в серпні можна спробувати новий шот Jägermeister Cold Brew та разом із цим класно провести вихідний вечір.

Який бюджет потрібен для відкриття прибуткової кав’ярні

Cold Brew Championship. Розповідаємо рецепт шоту, що додасть сил на всю ніч!

Найкраще місце для розміщення франчайзингової кав’ярні. Все що потрібно знати.

 • Центральний офіс

  м. Київ, вул. Антоновича, 172

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-