Міжнародне агентство з атомної енергії, за підтримки “Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН”, планує організувати двотижневий семінар для виробників кави і селекціонерів в лабораторії в Сейберсдорфе (Австрія) для того, щоб підняти актуальність теми боротьби з кавовою іржею.

Основне завдання – продемонструвати, як можна використовувати атомну енергію для створення нових гібридів кавових дерев сорту арабіка. Цей вид особливо вразливий до захворювань в силу низької генетичної різноманітності культивованих різновидів.

Точно розраховані дози радіації змінюють існуючі гени рослини і, таким чином, дають матеріал для нового гібрида, стійкого до захворювання “кавова іржа”, яке знищує цілі плантації кави в Центральній Америці.

У глобальному сенсі проект являє собою спробу створити світову мережу кавових досліджень зі штаб-квартирою в Латинській Америці, щоб допомогти  країнам виробникам кави в боротьбі з кавової іржею.

Кавова іржа Roya de cafe – грибок, відкритий в Кенії в 1861 році. На ураженій захворюванням рослині в’януть і обпадають листя, а потім гине і саме дерево. Через епідемію іржі Центральна Америка і Домініканська республіка втратили 2,7 мільйона мішків кави, що становить 20% від річного врожаю.

Справжня епідемія – найсильніша в Центральній Америці і Мексиці за останні 40 років. Надзвичайний стан через епідемію оголошено в Коста-Ріці, Гондурасі і Гватемалі.