Чого очікувати від ринка кави в Україні > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Чого очікувати від ринка кави в Україні

Кава є одним з найпопулярніших напоїв у всьому світі і Україна тут не виняток. За один календарний рік продаж кави на території України перевищує 100 мільйонів доларів. Попит на цей напій зростає, налагоджується його фасування на території України, відкриваються нові кафетерії.

Що було в 2013 році


Однозначної інформації за обсягом українського кавового ринку практично не знайти, проте за даними інформаційного порталу «Bizrating», тільки за 2013 рік в Україні продали 23,2 тис. тонн розчинної кави. За даними агентства, станом на початок 2013 року ринок кави в Україні розподілявся наступним чином:
• Натуральна кава – 12%;
• Мелена кава – 88%.
 
Однак в грошовому еквіваленті продаж натуральної та розчинної кави практично не відрізнялися. У 2013 році, в порівнянні з 2010 роком, кількість власників кавоварок на території України збільшилася на 40%.


Яка ситуація з ринком кави у світі


Рівень продажу даного напою поступаються тільки  ринку нафти. Інформаційне агентство «Delo» повідомляє, що рівень споживання натуральної кави в Україні за станом на 2018 рік був досить низьким. Якщо за минулий рік порівняти кількість споживаного натуральної кави середньостатистичних європейця і українця, дані істотно відрізняються.

Вплив світових трендів


Сучасні виробники кави всіляко намагаються привернути увагу до свого продукту. Потенційним покупцям цього напою пропонують нові аромати, вишукані смаки, оригінальні упаковки. Так в Тайвані в 2019 році відкрили першу в світі кав’ярню, де подають каву з 3D малюнками. У Скандинавії набирає популярність еспресо-тонік, кава з розжареним вугіллям подають в Індонезії. Чого тільки вартий «аволате» – це лате в шкірці від авокадо.

Якщо за 2014-2015 роки ємність ринку обсмаженого зернової кави в Україні була на низькому рівні, то з 2016 року  і по сьогоднішній день відзначається її безперервний розвиток, спираючись на аналіз інформаційного агентства «Delo». Сьогодні на ринку кави України формується споживацька культура, таке твердження зробили фахівці Pro-Consulting. На українському ринку кави спостерігає тенденція підвищення попиту, криза 2013-2016 років лише незначно забарився розвиток даного сегмента.

З огляду на наведену інформацію, можна зробити певні висновки про те, які чинники впливають на формування споживчого попиту кави в Україні та світі. Свої припущення ми привели в таблиці і графіках.


Фактор В Україні У світі
Споживчі тенденції +
Збільшення кількості міні-кофеїн, кофешопов +
Доступна ціна +
Якість кави +
Користь для здоров’я +
Імпортер + +

За даними багатьох інформаційних агентств, в 2017-2018 роках, в Україні імпортували каву з Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів і Польщі. Сьогодні український кавовий ринок нараховує понад 1500 дрібних операторів, рід діяльності яких перетинається з обсмаженням і продажем зеленої кави. Великих учасників українського ринку кави, налічується всього 10.

Натуральний або розчинний


Більше половини українських споживачів кави вважають за краще розчинні напої, однак, різниця з попитом на каву в зернах вельми незначний. Потреба в натуральній розчинній каві безперервно зростає, починаючи з 2017 року і по сьогоднішній день. Якщо 2 роки тому попит на натуральну каву становив 34,8% (за даними інформаційного агентства «Delo») від загальної кількості замовлень, то сьогодні цей показник збільшився до позначки в 47%.

Не секрет, що максимальний попит на натуральну каву припадає на великі міста, такі як Київ, Харків, Дніпро, Одесу, Львів. Особливо популярні такі напої в західних регіонах України.

Чи не імпортом єдиним


Крім імпорту іноземного кави, в Україні поступово розвивається його власне виробництво. Сьогодні на ринку України є кілька великих виробників кави, всі вони з іноземними інвестиціями.


Загальний обсяг виробництва кави серед цих компаній – складає близько 13000 тонн за рік. Під виробництвом прийнято розуміти вже фасовку готової продукції. Яскравим прикладом є компанія Strauss Ukraine, яка імпортує каву з Німеччини, а на території України займається її фасуванням.

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-