Цікаві факти та історії про каву (частина 1) > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Цікаві факти та історії про каву (частина 1)

Кава – це не тільки аромат, що бадьорить та напій, без якого наше життя було б іншим. Це ще й багатовікова історія, протягом якої з кавою були пов’язані різні цікаві події. Сьогодні ми поділимося ними з вами.

Цікавинки, пов’язані з кавою

  1. В Османській Імперії 15 століття був виданий закон, за яким кожна жінка Імперії могла попросити розлучення (й її прохання було б задоволено), якщо в її будинку було недостатньо кави.
  2. У 17 столітті в Росії кава вважалася лікувальним напоєм, нею лікували широкий спектр захворювань, наприклад, запори, нежить або кишкові коліки. Й це справді не фікція – кава може використовуватися для лікування деяких хвороб. Ось кілька з них: цироз печінки, діабет 2-ого типу, профілактика хвороби Паркінсона, Альцгеймера, раку, та серцево-судинних захворювань. Хоча деякі лікарі (очевидно, ті, хто зовсім не любить каву) стверджують, що її корисні властивості для організму нульові (ми їм не віримо).
  3. Турецький правитель Кепрюлю Мехмед-паша (1575-1661) Оттоманської Імперії якось зайшов до кав’ярні, щоб почути, що про нього говорять люди. Почуте так йому не сподобалося, що він заборонив кав’ярні та каву (закриття відбулося за 1 день і в ньому постраждали 146 осіб). До речі, заборони на каву були в історії неодноразові. Так, наприклад, Король Густав III (Швеція, 1746-1792) спочатку обклав податками любителів напою, а потім забанив його у власній державі аж до 1820 року.
  4. Чоловічі клуби не завжди були пов’язані з алгоколем. На стику 16-17 століть в Англії чоловіки збиралися в кав’ярнях, які вважалися тодішніми клубами, щоб поговорити про те, про се (аналог наших «гаражів»). Їх дружини не любили ці зборища, що в підсумку вилилося в їх петицію за заборону кави (вона не була прийнята). Навряд чи тоді вони розуміли, що, якби це не була кава, це було б щось інше, з нагоди чого чоловіки будуть ходити до клубів.
  5. Француз Вольтер, крім непоганого письменства, філософії, демократії та боротьби з релігією, був відомий ще й тим, що міг випити до 50 чашок кави на день. Але він також був ласуном – додавав до своєї кави шоколад чи какао з цукром. А в його улюбленій кав’ярні йому готували каву так: у 100 мл чорного напою розчиняли 125 г шоколадної плитки, додавали коричневий цукор, 1,5 ст. молока та збиті вершки. Він прожив 84 роки, протягом 50 з яких він пив каву, багато кави.
  6. Серед інших відомих особистостей також було дуже багато кавоманів. Бальзак (любив холодну каву), Дюма старший, Наполеон (коли він блокував Англію, з якою йшли основні поставки кави, він дуже страждав від цього), Жан-Жак Руссо, Віктор Гюго (пив каву та малював кавою – його картини по сьогодні зберігаються в Луврі), Жорж Санд, Катерина II (вона любила страшенно міцну каву та заварювала 400 грамів меленої кави на 5 чашок, додаючи туди вершки), Оноре Де Бальзак (теж пив до 50 чашок на день, але це його й підкосило – він помер в 51), Петро 1 (чорна кава), Бетховен (готував рівно 60 зерен на 1 чашку), Сальвадор Далі (спеціально проливав іноді на себе каву, щоб викликати натхнення до роботи), Бенедикт Камбербетч, Олександр Пушкін, Федір Шаляпін, Йосип Бродський, Олександр Купрін, Роберт де Ніро (любить ручний помел), Джордж Клуні (п’є 3-5 чашок міцної кави на день), Теодор Рузвельт (пив 4,5 л на день).
  7. Анна Ахматова ділила всіх людей на 2 категорії: «чай-собака-Пастернак» та «кава-кішка-Мандельштам». Перші були, на її думку, простуваті, проте надійні та відповідальні, а другі – розумні, але часто відступаючі від моральності на догоду своїй вигоді.
  8. Йоганн Себастьян Бах на замовлення одного з торгових домів свого часу написав твір «Кавова кантата», щоб просувати каву в маси – проти тодішнього жіночого руху за заборону напою.
  9. Факт: щодня на планеті випивається 2,2 мільярда чашок кави.
  • Центральний офіс

  • Телефони контакт-центру

    +380 (44) 239-55-88
    +380 (66) 239-55-88
    +380 (63) 239-55-88
    +380 (68) 239-55-88

  • Пошта для зв’язку

    [email protected]

  • Час роботи контакт-центру

    Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок



-