Історія Індійської кави > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Історія Індійської кави

У кавоманів Радянського Союзу було 2 способи виживання: купити напій з цикорію і всіма правдами і неправдами переконувати себе, що це смачно, або викласти цілих 6 рублів за темно-бордову банку розчинної «Індійськоїго кави». Звичайно, другий варіант був смачніший, але не кожному був по кишені. Сьогодні ми відінемо ностальгію і розповімо вам історію кавової індустрії в Індії.

За легендою, в 16 столітті мандрівник мусульманин Бабабудан вкрав у арабів, що везли каву з Ємену, 7 зерняток, і пішов з ними до Індії, щоб посадити в штаті Карнатака. У цьому районі досі вирощують каву, але тепер вона називається Bababudangiris. Комерційний успіх прийшов на початку 19 століття завдяки британцям, а зараз, майже 2 сотні років по тому, Індія займає 6 місце в рейтингу найбільших експортерів кави на світовому ринку.

Перші кавові зерна в Індії були арабікою, але серед експортерів більшою популярністю користується робуста, завезена з індонезійської Яви. Кількість дерев на плантаціях приблизно однакова, але, як відомо, робуста дає вдвічі більше плодів, тому арабіка становить лише 1/3 всього експорту. Втім, у індійської робусти є безліч позитивних якостей. Наприклад, вона дуже добре підходить для кавових блендів, які так люблять італійці. Втім, українському споживачеві цей смак теж знайомий – ми займаємо 6-е місце в списку найбільших закупників їхньої робусти. Якщо говорити про співвідношення, то українські компанії щорічно замовляють набагато більше робусти, ніж арабіки.

Найбільш відомим видом індійської кави є «Monsoon Malabar», де слово «monsoon» в перекладі означає «мусон». Цей вид може бути і арабікою, і робустою, але головна його відмінність – природний спосіб обробки вітрами і дощами. Територіально «Monsoon Malabar» має відношення до узбережжя Малабар, що знаходиться трохи нижче Гоа. Історія цього сорту почалася в минулому столітті, коли мішки з зернами перевозили на кораблях. Поки тривало плавання, Monsoon Malabar встигав просочитися морським повітрям і ставав жовтуватого відтінку. Коли питання логістики вирішилось на користь пароплавів і зерна перестали фарбуватися в новий колір, власникам плантацій довелося шукати інші способи природної зміни якостей цього сорту. Вони стали розкладати зерна в кілька шарів до 20 см заввишки і постійно перемішували їх, даючи можливість вологому повітрю робити свою справу. Далі каву пакують у мішки і поміщають в склад, де мусон 3-4 місяці їх обдуває. Саме так у Monsoon Malabar з’являється золотистий відтінок і його особливий смак.

Індійську каву вирощують в тіні дубів або фігового дерева, тому вона виходить менш кисла, ніж американська арабіка. Дерева захищають плантації від сонця і дощів, які йдуть в Індії 120 днів на рік і можуть згубно позначатися на якості ягід.

Практично вся індійська кава органічно чиста. Дрібні фермерські господарства під час економічної кризи відмовилися від хімічних добавок через їх високу вартість, тим самим зробили своє виробництво ще більш цінним.

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-