У світі існують 5 продуктів, які ідеально поєднуються з кавою:
Остання може додаватися до самої рідкої маси кави, бути поливкою для неї у якості топінгу й бути одним з інгредієнтів для випічки чи іншого смаколика, який йде разом із кавовим напоєм.
Причиною чудового поєднання карамелі з кавою будь-якого рівня якості є те, що в самій каві базис смаку формують солодкі карамельні ноти, які розвиваються при обсмажуванні. А оскільки каву без обсмажування у світі ніхто не п’є (хіба що в наукових цілях), то й карамельні ноти завжди в ній будуть більш-менш виражені.
Чудовою інформацією є також те, що вам необов’язково витрачатися на придбання рідкої, твердої чи вершкової карамелі — ви її можете швидко й зручно приготувати вдома з інгредієнтів, які точно є у кожного на кухні.
Приготування карамелі вдома
Карамель буває 4 видів:
Всі із зазначених різновидів можна приготувати вдома. Так як для нас наразі найбільш цікаво розглянути, як приправити вашу каву, то ми наводимо рецепти не всіх 4-х видів карамелі, а тільки двох: рідкої вершкової і рідкої прозорої.
Для вершкової карамелі вам знадобляться:
Якщо ви використовуєте не солоне, а звичайне масло, то додайте до рецепту ще 0,5 ст.л. солі.
Сіль (солоне масло) у цьому рецепті дозволить отримати не такий приторно-солодкий продукт, й він буде чудовим не тільки для кави, але й для випічки, а також для десертів. Зберігати таку карамель найкраще в холодильнику, а використовувати оптимально протягом 2-3 тижнів з дати приготування.
Щоб отримати твердий молочний ірис, просто зменшить кількість вершків/молока на три чверті, а масла — наполовину. Можна також дати карамелі на кроці 1 (вище) довше постояти на вогні, щоб та стала насичено коричневою. Чи то додати 0,5 склянки какао-порошку або 0,25 склянки борошна, щоб дати масі загуснути.
Щоб приготувати рідку карамель (не вершкову), виконайте крок 1 вище. Потім зніміть з вогню і додайте сік чверті лимону, чи 1-2 ст.л. кукурудзяного сиропу, чи ж 1-2 ст.л. меду (неважливо, рідкого чи твердого). Потім добре розмішайте. Це дозволить масі не твердіти. Охолодіть суміш просто за кімнатної температури. Для запобігання «цукровій кришці» на поверхні вашої карамелі, зніміть з неї пінку, яка утворюватиметься при охолодженні. До речі, цю карамель, як й вершкову, можна додатково модифікувати за вашим смаком, додавши до неї на останньому кроці корицю, кленовий сироп, ваніль, какао чи шоколад.
Історія виникнення карамелі
Ніхто достеменно не знає, коли і хто першим у світі зварив карамель. Вважають, що це був твердий продукт, який гризли чи розчиняли в роті як цукерку, а його виникнення було приблизно у 1000 році до н.е. в Азії чи Індії. Пройшло приблизно 2800 років до того моменту, як хтось (знову ж таки невідомо, хто саме, коли і чому) додав до маси вершкове масло, вершки та/чи молоко, щоб вдало вийшла вершкова карамель.
У 1650 році прозора карамель вже була широко популярною в США. А солона карамель (у вигляді цукерок) стала популярною лише у 1977 році завдяки французькому кухареві-шоколат’є Анрі Ле Ру (Henri Le Roux), який працював у Бретані у Франції.
Походження самого слова «карамель» пов’язують із трьома джерелами:
+380 (44) 239-55-88
+380 (66) 239-55-88
+380 (63) 239-55-88
+380 (68) 239-55-88
Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні