Кава сорту Trevi з Мексики > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Кава сорту Trevi з Мексики

Для любителів кавових напоїв з усього світу, ми в нашому блозі розповідаємо про сорт Trevi, родом з Мексики.

Характеристики Trevi

Ця центральноамериканська кава є високогірною арабікою. Вона росте на південних схилах гір, по сусідству з Мексиканською Затокою.

У її смаку цінителі виділяють такі нотки: 

 • шоколад;
 • горіхи;
 • ваніль;
 • оксамит вина.

У масі своїй мексиканська кава має досить виражену кислинку, тому кавові гурмани могли випустити з уваги даний сорт, вважаючи, що він буде таким же кислим. Однак, на відміну від своїх співвітчизників, Trevi має кислотність середньої величини, ближче до малої. Кислинка тут приглушена, ніжна, м’яка. У загальній гамі смаку Trevi має мало гіркоти, не має фруктового, квіткового чи карамельного присмаку. Зате може похвалитися гарним балансом.

Сорт вирощується на висотах близько 1600 м над рівнем моря, тоді як більшість кави в Мексиці росте на рівнинах.

Ми рекомендуємо вам спробувати заварювати цей сорт без змішування його з іншими в таких кавоварках як глиняна чи латунна турка. Trevi середнього обсмажування добре підходить для різних кавоварок та кавових машин.

На ринку України також можна зустріти сорт Trevi, вироблений в Бразилії, але у нього зовсім інший смак: м’який та чистий, зовсім без гіркоти; він, скоріше, солодкий, з безліччю відмінних ноток в післясмаку: карамель, мед, солодкий мигдаль чи фундук, а також багато цитрусів та ягід. Як бачите, це повна протилежність мексиканській пропозиції.

Загальні характеристики кави з Мексики

Якщо ваші знайомі попросять вас привезти каву з Мексики, то знайте, що ви в місцевих пропозиціях зустрінете майже всюди арабіку. Робусти там дуже-дуже мало. Мексика має жаркий, але не сильно посушливий клімат, який дозволяє щорічно виробляти близько 200-300 тис. тон кави, що росте на 710 тис. гектарів (кількість гектар вказана станом на 2019 р.). Не дивно, що мексиканська кава – частий гість різних куточків світу, не виключаючи Україну. Сьогодні Мексика – один з найбільших світових виробників, місце якого в загальному світовому кавовому продукті варіюється між 5 та 9 за останні 10 років. Основними «кавовими» штатами Мексики є Чіапас, Оахака та Веракрус.

Ви можете практично нескінченно пробувати різні кавові зерна, які ростуть в Мексиці, будучи здивованими, як же ж багато тут компаній-виробників. Особливістю мексиканського кавового бізнес-ландшафту є відсутність великих фірм, а вся територія поділена між малими та середніми кавовими компаніями, кількість яких сягає 515 тисяч!

Більшість місцевої кави не є сильною чи дуже вираженою за смаком (за рахунок рівнинності вирощування). Тільки високогірні варіації є такими, завдяки чому Trevi входить до списків ексклюзивних сортів. Найчастішими нотками смаку більшості мексиканських сортів є шоколад, хліб та горіхи.

Одним із способів підвищення харчової цінності кави місцевих фермерів є висаджування меншої кількості кущів на 1 га – всього 1600 (в порівнянні з іншими кавовими країнами Центральної Америки, де їх садять по 5000 шт./га). За рахунок цього мексиканська кава отримує достатньо простору для зростання, поживних речовин, сонця та повітря.

Переважну більшість зерен з Мексики використовують в сумішах, проте окремі сорти цінуються як моносорти. До них можна віднести Оахаку – сорт, названий на честь штату, де він вирощується. Оахака відрізняється високою міцністю, терпкістю та вираженим квітковим післясмаком.

Розвиток місцевого кавового виробництва почався з місцевого штату Веракрус у 18 столітті, а у 19-20 століттях подальше розширення майже на всю територію країни виконувалося європейськими фермерами. І, незважаючи на гігантську цифру експорту сьогодні, велика частина вирощуваної кави залишається в країні, так як місцеві жителі просто обожнюють даний напій. 

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-