Кавові інновації (червень 2023 року). Частина 2 > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Кавові інновації (червень 2023 року). Частина 2

Продовжуємо нашу розповідь про те, чого нового і цікавого з’являється на кавовому ринкові світу (станом на літо 2023 року).

1. Холодний еспресо з пляшки 

Компанія Bkon Rain (США, Нью-Джерсі) випустила концентрований холодний еспресо у пляшках, назвавши його Coldstretto (що можна перекласти як «холодний рістрето»). Цей продукт буде максимально цікавим для бариста і власників закладів сегменту КаБаРе, які роблять багато кавових напоїв. Взявши Coldstretto за основу, можна готувати напої з молоком чи алкоголем без необхідності використовувати кавоварку в закладі, купівлі кави і виконання всіх супутніх процесів. Природним обмеженням є те, що за допомогою Coldstretto не приготувати свіжу гарячу каву, але в неї, загалом, трохи інше призначення. На даний момент продукт не продається оптовими партіями, а лише заходить на ринок, тому на сайті виробника доступне замовлення лише за запитом.

2. Заварна спешелті кава в біорозкладаних пакетах

Індивідуальний підприємець Джош Вілбур з Каліфорнії, США, пропонує світові свій продукт, який він назвав Steeped Coffee (дослівно можна перекласти як «заварна кава»). Власне, це вона і є — у біорозкладаних пакетиках знаходиться мелена кава класу спешелті, яку Джош пропонує заварювати так само, як й чай:

 • покласти пакетик у чашку;
 • залити окропом;
 • туди-сюди посмикати пакетик за мотузку, щоб він просочився водою;
 • залишити заварюватися на 5 хвилин (чи до бажаного рівня міцності).

У винаході немає нічого принципово нового — кавові пакетики були і до цього, як й метод заварювання кави у чашці. Однак містер Джош стверджує, що новизна в цьому випадку — додані пробіотики і повна біорозкладаність. Ми ж зі свого боку не впевнені, що спешелті кава може в принципі бути в пакетиках і заварюватися таким простим методом, а не спеціально напрацьованими для неї аеропресом, проливним чи холодним методами, адже смак не розкриється у достатній мірі.

За ціною виходить 45 дол. за 24 пакетики чи $15 за 8. На сайті виробника представлені різні смаки, ступені обсмажування, купажі й чисте зерно.

3. Бездимний портативний домашній роастер кави

Американська Компанія Bunarf зі штату Вашингтон пропонує домашній обсмажувач для кави, який можна встановити практично будь-де, тому що він розмірами 40*18 см. Характеристики девайсу:

 • вага партій обсмажування — від 50 до 225 г;
 • 5 рівнів обсмажування;
 • бездимний;
 • детектор першого креку;
 • контроль процесу обсмажування в онлайн режимі;
 • охолоджувач зерна;
 • має додаток для смартфонів і інтегрується з Олексою і Google.

Якщо ви захочете собі замовити це диво інженерної думки, то в Україну на даний момент немає прямої доставки (найближча країна — Польща). Повна вартість буде такою: 899 дол. ціна обсмажувача, 95 дол. доставка до Польщі і ще 169 дол. за митні збори = 1163 дол. (близько 42 000 грн. станом на червень 2023 року). Плюс прийміть до уваги пересилання до України.

Доступний у 2-х кольорах: «лате» і «еспресо».

4. Іонний генератор для протидії статичній електриці

Як вам, ймовірно, відомо, при помелі зерна кави в будь-якій кавомолці виникає статична електрика, що веде до комкування меленої кави, до частинок кави, які розлітаються навколо і до налипання кави на внутрішні стінки кавомолки (що знижує ефективність і однорідність помелу). Цей ефект можна усувати кількома методами (наприклад, змочуванням зерна перед розмелюванням, підвищенням рівня вологості у приміщенні, придбанням кавомолок з антистатичним покриттям тощо). Супер новомодним винаходом для вирішення цієї проблеми, який має прийтись до душі любителям ефектно пускати пил в очі всім навколо своєї ультра-технологічністю, є Ion Beam від Acaia (компанії з Каліфорнії, США). Цей девайс генерує потік негативно заряджених іонів, які протидіють позитивно зарядженим іонам, що виникають при розмелюванні кави. Направте іонний пучок на вашу кавомолку і дивіться, як випаровується статика під натиском дуже технологічного приладу.

5. Біо-підноси

Ми багато вже писали в нашому блозі про продукцію, яка може випускатися з використаної кавової макухи. Тепер до їх асортименту додалися підноси Biome, що виготовляються компанією Ecotact із використаної кави (а також олії і паперу) як ще одна спроба зменшити відходи кавової індустрії.

6. Сироп для кави з каскари і тростинного цукру

Активно читаючи наші блоги, ви вже знаєте, що каскара — це популярний побічний продукт кавового виробництва і самостійний товар. Компанія з Нью-Йорку ROJ Syrups випустила свій сироп з каскари преміальної гейші, солодкість зробивши з тростинного цукру. В результаті споживач отримує більш підкреслений кавовий смак у своїй чашці, не привносячи туди нічого такого, що відволікало б від чистоти кавової насолоди.

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-