Кемекс, Сифон, Френч Прес – методи заварювання кави за допомогою різних пристосувань > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Кемекс, Сифон, Френч Прес – методи заварювання кави за допомогою різних пристосувань

У цій статті ми розглянемо три різних пристосування для заварювання кави та те, чим відрізняється підсумковий смак. 

Кемекс

Назва «Кемекс» походить від назви компанії-виробника Chemex. Можна придбати не тільки у нас чи у компанії на сайті http://chemexcoffeemaker.com, але й в численних інших онлайн магазинах.

Даний спосіб вважається найбільш простим для заварювання. Його суть така: в паперовий фільтр, встановлений зверху ємності, засипається 1-2 ложки меленої кави, яка заливається гарячою водою. Напій фільтрується через папір, повністю позбавлений від крупинок кави, й стікає в ємність досить швидко. Вважайте це вдосконаленим варіантом вже зовсім простої заварки в чашці, коли гаряча вода просто заливається в чашку з поміщеною туди кавою. Звичайно ж, для цих цілей підійде не будь-який паперовий фільтр та не звичайний папір, який просто розмокне в процесі, а спеціальний, для багаторазового використання. Та й посуд повинен бути з шийкою у вигляді воронки, щоб фільтр розміщувався зручно та надійно.

Смак виходить такий, як й у напою, звареного на плиті в звичайній турці, тільки куди менш сильний за рахунок меншого впливу гарячої води. Ступінь помелу для даного рецепту повинна бути максимальною.

Сифон

Це спосіб приготування в вакуумі, з використанням законів фізики. Ну й сам процес виглядає цікаво та оживляє нудний день.

Для приготування використовуються 2 взаємно сполучені посудини. У нижній налита вода. У верхній засипана кава. Під нижню посудину ставиться нагрівальний елемент, який випаровує всю воду у верхню частину, де проводиться заварювання кави. Після того як вся вода випарувалася наверх, й з-під низу прибрали нагрівач (чи просто вимкнули його), під гравітацією заварений напій переміщається до нижньої посудини через фільтр, даючи на виході чистий напій без твердих крупинок. Можна сказати, що це більш екзотичний спосіб щойно описаного Кемексу, тільки зі зниженим впливом кисню з повітря на процес заварювання. Ступінь помелу зерен повинна бути від хорошої до максимальної.

Смак відрізняється зниженою кислотністю та повнішим ароматом.

Френч Прес

Даний спосіб відрізняється ступенем помелу – досить й середньої грубості. На 300 мл води береться приблизно 15 грам кави, заливається водою температурою приблизно 92°, після чого напій відстоюється до 5 хвилин. Поршень з ситом по закінченні цього часу повільно опускається, фільтруючи масу, притискаючи частинки кави на дно.

Даний спосіб ідеально підходить для максимум двох осіб, виходячи з обсягу Френч Пресу. Для даного способу заварювання зазвичай вибирають гіркі сорти та способи обсмажування, навіть з «горілим» присмаком, але це особиста справа кожного, як й в двох попередніх варіантах приготування. Дехто каже, що грубість помелу виливається в те, що смак стає «примітивніше» та мало що відчувається на «задньому плані».

За бажанням, кава, зроблена усіма трьома способами, може бути присмачена молоком, вершками, цукром, згущеним молоком чи бути основою для приготування коктейлів на ваш смак.

Щодо нюансів використання кожного методу – Кемекс найкраще підходить для любителів готувати каву в дорозі, де навіть в зубожілому хостелі хочеться звичного смаку. У той же час вакуум – зовсім не «дорожній» варіант.

Український виробник кави Gemini Espresso виходить на міжнародний ринок

Розбурхуючий маркетинговий хід: бікіні-бариста

Індійська кава: яка вона?

Як відрізняються методи заварювання кави в залежності від кавового обладнання

Поєднання слів «маракуйя» та «джип»? Ні, це Марагоджип! А що це?

Незвичайні кавові сувеніри

Україна стає одним із кавових центрів світу: висновки участі Gemini Espresso у World of Coffee Middle East у Дубаї

Різниця між рістретто та еспресо

Розкладаємо смаки кави за країнами, обсмаженнями та різновидами

Навіщо додавати сіль у чашку кави?

Чому кава називається «Джо»?

Навіщо витримувати каву у бочках?

Що таке Реакція Майяра та як вона впливає на обсмажування кавових зерен

Як кава поєднується з їжею?

Усі фактори, що впливають на смак вашої чашки кави

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-