Найстаріші кав’ярні світу, їх інтер’єр та історія > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Найстаріші кав’ярні світу, їх інтер’єр та історія

Точки з приготування та продажу кави як напою існували в світі, як мінімум, за 2 століття до відкриття кав’ярень в Європі. Перше кафе в світі (в форматі закладу з дверима та з відвідувачами всередині) було відкрито в кінці 1400-х років (в Мецці, що на Аравійському півострові). У цій статті ми розглянемо деякі найстаріші кав’ярні в інших куточках світу, їх інтер’єри та історію.

Австрія

В Австрії перше кафе було відкрито українцем (ми вже писали про це), проте кафе в тій будівлі не збереглося. В цій країні існує ряд кафе старших 100 років. Яскравим представником є ​​Кафе Централь (за адресою Herrengasse 14, Відень), відкрите у 1876 р. Серед його численних іменитих відвідувачів були Стефан Цвейг, Адольф Гітлер, Лев Троцький та Зігмунд Фрейд.

Кафе має величезний просторий зал, наповнений мармуром та колонами з позолотою, що підтримують стелю складної геометрії. Столики на трьох затишно розташовані по всьому залу, а центром кафе є місце біля двох великих картин з м’яким диваном та столами побільше.

https://drive.google.com/file/d/1fWyqvc8XOmjHh-ZmGNsODsIcPzGTALCL/view?usp=sharing

Венеція, Італія

Кафе «Флоріан» у Венеції було відкрито у 1720 році та вважається найстарішим кафе в Італії, безперервно функціонуючим з дати відкриття по сьогоднішній день. Його відвідували такі видатні особистості як Гете, Казанова, Лорд Байрон, Марсель Пруст та Чарльз Діккенс.

Інтер’єр кафе прикрашають численні картини видатних венеціанців, а його внутрішні приміщення прикрашені вельми багато: картини, позолота, розпис та гравіювання стін та стелі. Вишукані та шикарні меблі під стать персонам навіть найвищого соціального класу доповнюються супер-дорогими дзеркалами та майстерними аксесуарами. Це кафе – справжній куточок нестримної королівської розкоші. На вулиці також є столики для тих, хто хоче попити чашку кави на повітрі.

https://en.wikipedia.org/wiki/Caff%C3%A8_Florian#/media/File:Sala_Orientale_Caff%C3%A8_Florian_1.jpg

Англія, Оксфорд

Найстарішим закладом світу, який до сих пір функціонує, вважається, по ряду відомостей, Queen’s Lane кафе (1654 р). Воно було відкрито левантійцем з Сирії, який також відкрив перше кафе в Лондоні. Після свого відкриття кафе переїжджало та відкривало філії. Сьогоднішнє розташування – на розі Квінслейн та Хайстріт, 40. Найчастіші його відвідувачі – студенти Оксфорду.

Кафе у 2009 році перейменувалося на QL. У ньому можна не тільки випити ароматну чашку, але й добре поїсти традиційні британські страви, в числі яких fish & chips.

Оформлення кафе – мінімалістичне, без вишукувань, інтер’єр в основному складається з дерева та скла. Сучасний інтер’єр сповнений темно-коричневих кольорів, а напої можна замовляти на винос.

https://drive.google.com/file/d/1NJn9hUsEv9wrat2VSUXzyov10o4jbEDD/view?usp=sharing

Осло, Норвегія

Engebret Café (кафе Енгебрет) більше схоже на ресторан високого рівня, ніж на кафе. На цьому місці заклад працює з 1848 року, але сама будівля, в якій воно розташоване, датується 1760 роком. Кафе примітно тим, що в ньому якось працювала офіціанткою кронпринцеса Норвегії Метте-Маріт.

У кафе кожен може замовити ексклюзивну (але дуже дорогу) норвезьку їжу. Втім, поглинати її в такому багатому інтер’єрі – це приємна розкіш.

До слова про останнє – інтер’єр в кожному залі закладу витриманий у приємних гармонійних тонах, з упором на природний вигляд натуральних матеріалів. Присутні множинні картини на стінах. У цьому місці за білими скатертинами легко розмістяться великі компанії.

https://drive.google.com/file/d/1EVNjw98MLv79nNPtMG4RDtuo4BvcEsEi/view?usp=sharing

Париж, Франція

Café Procope, розташоване за адресою 13 Rue de l’Ancienne Comédie, вважається найстарішим закладом Франції, так як воно було відкрито у 1686 році (334 роки тому). До того ж, воно безперервно функціонує з тих пір. Сьогодні це більше, ніж кафе – це повноцінний ресторан з багатющим внутрішнім облаштуванням, хоча ззовні – це нічим не примітний паб, пофарбований в чорний.

Всередині, за французькою традицією, розташовані столики на двох, а загальний інтер’єр витриманий в червоному та золотому кольорах, з гарним освітленням та безліччю дзеркал з картинами.
https://drive.google.com/file/d/1Hy3269qNwroLM-tHrqM_VFBMdtzpagv3/view?usp=sharing

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-