Нам потрібен тільки запах кави чи все ж споживання? > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Нам потрібен тільки запах кави чи все ж споживання?

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Applied Physiology, Nutrition & Metabolism, рецептори ротової порожнини людини продовжують бути підвищено активними навіть після того як ви спробували та виплюнули/проковтнули напій. Вони є другим органом в організмі після нашого чутливого носу, що реагує на каву. А чи може людина взагалі не пити каву, а тільки нюхати її, щоб отримати такий же самий ефект, як й від її вживання? Питання цікаве!

Дія кави на організм людини

Давайте розглянемо, що ж мається на увазі під словом «ефект». Так, кава здатна:

  • збільшувати нашу продуктивність;
  • вносити ясність у думки;
  • прискорювати реакцію та поліпшувати абстрактне мислення;
  • сприяти кращому вирішенню аналітичних задач;
  • робити наші м’язи та інші внутрішні органи більш продуктивно працюючими.

Дослідження на тему

У 2018 році в Технологічному Інституті Стівенса в США пройшло дослідження питання впливу запаху кави. 100 учасників серед студентів розділили на 2 групи та запропонували пройти однаковий тест з математики. Першій групі при цьому дозволили пройти тест в кімнаті, наповненій густим ароматом кави. В результаті, вони впоралися із завданням помітно краще, ніж контрольна група.

Ці ж вчені потім провели опитування серед 200 респондентів, питаючи у них, чи здатний запах підвищити продуктивність. Більшість відповіло, що так, та назвали таким запахом аромат кави.

В рамках іншого експерименту в США було протестовано 871 особу, яким не давали ні пити каву, ні вдихати її запах, а просто показували предмети та зображення, які мають відношення до кавової тематики. Деяких випробовуваних просили придумати слоган для потенційної нової рекламної кампанії кави, а комусь задавали придумати та розповісти невеличку історію, пов’язану з напоєм. Всіх піддослідних при цьому підключали до вимірників пульсу та тиску. Виявилося, що навіть просто думНам потрібен тільки запах кави чи все ж споживання?аючи про каву та її споживання, частішало серцебиття та піднімався пульс. У тілі виділялися гормони, які приводили до інтенсифікації реакцій, прискорення руху зіниць та кінцівок.

У дослідженні 2008 року, проведеному спільними зусиллями вчених з Сеулу, Японії та Німеччини, яке ставилося на щурах, було виявлено наступне. Щурам, позбавленим нормального достатнього сну, давали нюхати каву з Колумбії, середнього обсмажування. В результаті:

  • в їхньому мозку інтенсифікувалися 17 генів, відповідальних за інтерпретацію запахів;
  • змінні рівні протеїнової активності в мозку приводили до зменшення рівня стресу, який відчувався щурами в результаті позбавлення сну;
  • поліпшувалися антиоксидантні процеси організму.

Результати досліджень, наведених вище, можна інтерпретувати так:

  1. Якщо в житті ви споживали каву в достатньому обсязі, щоб ваш організм її запам’ятав та звик, то після цього вам немає необхідності пити каву – досить її просто нюхати, щоб поліпшити функції організму (як мінімум досягати 4 з 5 ефектів кави, наведених раніше).
  2. Якщо у вас розлади сну саме від споживання кави, то вам набагато краще її нюхати чи просто тримати у роті, ніж пити – щоб поліпшити показники працездатності.
  3. Сама тільки думка про каву здатна інтенсифікувати організм – то ж чому б не скористатися цією безкоштовною порадою?
  • Центральний офіс

  • Телефони контакт-центру

    +380 (44) 239-55-88
    +380 (66) 239-55-88
    +380 (63) 239-55-88
    +380 (68) 239-55-88

  • Пошта для зв’язку

    [email protected]

  • Час роботи контакт-центру

    Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок



-