Перу: екологічно чистий кавовий рай > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Перу: екологічно чистий кавовий рай

У 2006 році Speciality Coffee Association of America визнала каву з передгір’їв Анд, що знаходяться в Перу, кращим сортом зерен з 139 дегустованих конкурентів інших 25 країн-виробників. Переможцем став органічний сорт Арабіки, вирощений в долині Санта на висоті понад 1700 метрів над рівнем моря. Серйозна заявка для країни, яку ми знаємо за фільмами «Анаконда» і непрохідними джунглями озера Тікі-Така, чи не так?

Насправді кавова історія в Перу зароджувалася ще в давні часи. У 1936 році Вільям Акер в своїй книзі «Все про каву» писав, що перуанська кава не відрізняється особливою якістю і смаком, але її легко впізнати за грубим  кислим смаком. Майже через 80 років все змінилося, і Перу стала одним з найбільших постачальників кавових зерен в США.

Зараз кавовою індустрією займається 160 тисяч перуанських сімей, які ретельно стежать за якістю виробленого продукту. Хоча держава і не підтримувала розвиток даного напрямку експорту, перуанська кава, що відрізняється особливою якістю і екологічністю, стає все більш популярною завдяки вирощуванню зерен малими виробниками.

Кращими кавовими сортами в Перу вважаються Norte, Chan-chamayo і Cuzco. Вони мають ніжний смак, солодкуватий присмак і глибокий аромат. Серед екологічно чистих сортів гурмани відзначають Пуно, Куско, Сан-Мартін, Піура і Кахамарка, які отримали свої назви на честь регіонів вирощування. Перуанська каву рекомендують використовувати в сумішах.

Щорічно Перу виробляє понад 85 тисяч тонн кави, особливою популярністю користується регіон Куско. Його високі органічні властивості пояснюються в першу чергу бідністю населення, у якого найчастіше не вистачає коштів на хімічні добрива. Кращі сорти кави експортуються в Японію, Італію, Німеччину і США.

Не дивлячись на те, що Перу вважається батьківщиною картоплі, традиційне кавування по-перуанських має на увазі зовсім інший додатковий інгредієнт, а саме листя коки. Так-так, мова йде про ту саму рослину, з якої виробляють заборонений в усьому світі наркотик. Якщо ви опинитеся проїздом в Перу, обов’язково спробуйте справжній «Inca Coffee». Кава Інків готується незвичайним чином: спочатку бариста заварює чай мате з листя коки, додає в нього еспресо, після чого кладе зверху пару листочків коки. Напій нагадує розбавлений американо, але добре знімає головний та інші болі. Можливо, він врятує вас від перепадів тиску в високогірній місцевості Перу.

Залишайтеся з нами і в наступній статті ви дізнаєтеся – Скільки коштує елітна кава.

  • Центральний офіс

  • Телефони контакт-центру

    +380 (44) 239-55-88
    +380 (66) 239-55-88
    +380 (63) 239-55-88
    +380 (68) 239-55-88

  • Пошта для зв’язку

    [email protected]

  • Час роботи контакт-центру

    Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок



-