Що виробляється з кавових відходів (частина 2) > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Що виробляється з кавових відходів (частина 2)

Ви читаєте продовження списку продуктів, які виробляються сьогодні у світі з кави — зеленої, обсмаженої та відпрацьованої. 

  1. Натуральні кислоти. Їх міститься в каві багато, й їх буває легше видобути з кави в натуральному вигляді, ніж хімічно синтезувати. А використовуються вони потім у багатьох хімічних виробництвах у світі.
  2. Натуральні барвники. Пектин, який міститься в сирих кавових ягодах, використовується як натуральний барвник для їжі, напоїв та тканин. Щоправда, його не роблять із відходів, а із зеленого зерна та зерна різних обсмажувань. На виході виходять різні кольори та відтінки, від найсвітліших до шоколадних та чорних. До речі, роблять ще й фарбу для малювання. М’якуш вимочують у воді для її фарбування, потім проводять усихання та отримують коричневий барвник, яким можна писати авторські картини.
  3. Виробництво їстівної грибкової культури під назвою Pleurotus Florida. Гриб росте на ферментованій масі багатьох видів відходів кави, так само як й перероблених сирих ягід. Крім використання в їжу, з гриба добувають золотохлористоводневу кислоту для одержання наночасток золота. Крім того, кавова макуха, змішана зі звичайним ґрунтом та добривами — це відмінне середовище для вирощування інших культур, не тільки грибних, а й з інших областей сільського господарства.
  4. Прикраси. М’якуш пресується під великим тиском, проходить огранювання і вставляється у форму — так виходять сережки, персні чи кулони з коричневим каменем.
  5. Меблі. Пресована з різними добавками м’якоть формується в міцні листи чи фігурні вироби, з яких потім робляться унікальні меблі: лампи, стільці, столи… Такі меблі мають не тільки достатню міцність, щоб сидіти на них та експлуатувати тривалий час іншим способом, але ще й біорозкладаються, а тому не шкодять у довгостроковому періоді довкіллю. Експериментуючи з якостями добавок, виробники вже сьогодні навчилися робити меблі не тільки вологовідштовхувальними, але ще й стійкими до подряпин. І цим меблям не потрібна поверхнева обробка — кавовий матеріал виглядає благородно сам по собі, без покриття лаком чи фарбою, і має рівну матову поверхню.
  6. Штучна шкіра. Піонери в цій галузі вирішили робити штучну шкіру для взуття, щоправда, поки що важко сказати про комерційну успішність виробництва. Це швидше не шкіра, а пресований рослинний матеріал, в якому, крім зерна, є інші частини рослини. Довговічності від такого взуття, напевно, чекати не доведеться, зате воно позиціонується як «100% підходяще для веганів» та біорозкладається. Ну і, звичайно ж, із запахом кави.
  7. Матеріал для друку на 3D принтерах. Оброблена кавова маса поєднується з пластиковою основною для 3D принтеру й з неї друкуються різні речі. По суті, кава тут є добавкою до пластику, даючи колір та, ймовірно, аромат.
  8. Своїми руками можна зробити освіжувач повітря. Засипаєте до ємності з дірочками відпрацьовану каву, й вона дає запах протягом 1-2 днів, після чого змінюєте її.
  9. Своїми ж руками можна зробити і найпростішу губку для вбирання вологи. Висохлу кавову макуху залиште на відкритій поверхні, й вона вбиратиме надмірну вологу з повітря, паралельно трошки дезодоруючи його.

Також кава у процесі обробки зібраного врожаю дає багато відходів та субпродуктів. Про них ми вже писали у наших минулих блогових статтях: це пачмент, каскара, квіти, м’якоть як органічний корм для тварин, та багато інших. Прочитайте наші попередні статті, щоб відкрити для себе більше!

  • Центральний офіс

  • Телефони контакт-центру

    +380 (44) 239-55-88
    +380 (66) 239-55-88
    +380 (63) 239-55-88
    +380 (68) 239-55-88

  • Пошта для зв’язку

    [email protected]

  • Час роботи контакт-центру

    Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок



-