А ви знали, що лате можна робити не лише за допомогою еспресо і молока? І що прикрашанням поверхні напою (так званим лате-артом) також можна не обмежуватися? Погляньмо на те, які варіації напоїв, що мають у своїй назві «лате», робляться у світі. Хтозна, можливо, щось із рецептів стане вашим улюбленим?
Якщо ви часто купуєте каву, то, напевно, не раз і не два виходили з якоїсь кав’ярні з думкою про те, що в щойно приготованому для вас напої зовсім не відчувається кави. Ймовірно, бариста міг справді забути налити вам еспресо (або не зробив цього через власну вредність). А мабуть, що сучасні рецепти лате, які розбавляють малесенький обсяг еспресо гігантською порцією молока (іноді до півлітра, як у Штатах), просто не залишають шансів відчути смак кави. Що ж, у такому разі, ви вже маєте уявлення про те, який смак матиме така безкавова імітація лате: чистого молока. Можливо, солодкого. Проте тим, хто хоче скоротити споживання кофеїну, це може бути гідною альтернативою, якщо немає сили волі змінити звичку.
На поверхню напою насипається ця яскраво-жовта спеція, яка дуже популярна в усіляких там Індіях і інших Пакистанах. Вона може вдало замінити більш звичні нам посипання по типу шоколадної стружки чи солодкого какао, якими часто фіналізується зовнішній вигляд лате, коли він без молочного малюнка. У деяких країнах такий напій називають «золоте молоко» чи «золоте лате». До речі, якщо робити лате-арт за допомогою молока, в якому розмішана куркума, вийде красива поверхня. На смак напій характеризується як вершково-землистий.
Геть сірість! Коров’яче молоко — це база, яка набила оскому своєю буденністю мільйонам кавоманів і кавоманок по всьому світові. Вибирайте що-небудь менш приземлене, що є у магазинах вашої округи: мигдаль, кокос, овес, овече тощо. Не будемо тут перераховувати всі види того, що сьогодні називають молоком — ви й самі гуглити вмієте.
Чай лате — це популярний у світі ароматний напій, що готується із завареного чаю зі спеціями з додаванням молока (і опціонально — трохи масла, або ж молоко замінюють вершками). Так що якщо ви завжди такий чай пили вдома, особливо при застуді, але не знали, як це називається, то тепер отримайте +1 до вашої скарбнички особистих знань.
Його люблять за багатий і пряний смак. Базовими інгредієнтами є:
Почали робити такий напій приблизно 5-9 тис. років тому в Індії, і сьогодні він має широку популярність.
Багатьом чомусь смак не подобається, але це залежить від самої людини. Тут так само, як й у випадку з дуріаном: коли хтось вперше пробує цей азіатський фрукт, комусь він здається просто божественною амброзією, а комусь — сумішшю тухлого оселедця з вершковим кремом і гнилим яблуком. Якщо вам цей ніжно-зелений напій неймовірно смачний, то ви будете вдоволені, адже багато українських кав’ярень його додали до свого асортименту. Його можна приготувати і вдома. Для цього візьміть 2 ложки дрібного порошку матча, додайте в нього воду, змішайте і збийте до появи піни. Потім до неї влийте молоко. За бажанням (і, якщо призвичаїлися), молоком можна робити лате-арт. Цей напій також, до речі, є лате без кави.
Приємного лате-пиття вам!
+380 (44) 239-55-88
+380 (66) 239-55-88
+380 (63) 239-55-88
+380 (68) 239-55-88
Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні