Як правильно зберігати каву в домашніх умовах > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Як правильно зберігати каву в домашніх умовах

Секрет правильного зберігання досить простий:

потрібно знати головних «ворогів» кави і всіляко уникати їх зустрічі з зернами. Навіть самий смачний і дорогий кавовий напій може змінити свій смак назавжди через неуважність або забудькуватість людини, особливо, від неправильного зберігання кави в домашніх умовах.

Отже, топ-3 причин зміни смаку кавових зерен:

 1. Надлишок кисню в кавовій банці або іншому посуді для кави. Найкраще зберігати каву в герметичній ємності з  кришкою, що щільно прилягає, щоб жодна зайва молекула повітря не просочилася. Невеликий лайфхак – намагайтеся тримати банку з кавою максимально заповненою, тоді для зайвого повітря місця просто не залишиться.
 2. Підвищена вологість, наприклад, від зберігання зерен в холодильнику і морозилці. Ефірні масла, завдяки яким кавові напої набувають той самий незабутній аромат, руйнуються під впливом вологи, і кава втрачає смак. Крім того, кавові зерна – відмінний абсорбент (поглинач) з пористою структурою, який вбирає запахи з інших продуктів, в тому числі аромат їжі з холодильника. У морозильній камері зберігати каву не набагато краще – вона заморожує зерна, які знову розморожуються при кожному відкритті дверцят. Різкі зміни температурних режимів руйнують молекули кави, а це означає, що напій з таких зерен буде неідеальним.
 3. Висока температура зберігання і прямі сонячні промені. Кавові гурмани і професійні бариста ніколи не залишать посуд для кави на столі або поруч з вікном, особливо в жаркий день. Це пояснюється все тим же кавовим ароматом і необхідністю зберігати постійну температуру зерен без різких коливань і перепадів.

І все-таки, як правильно зберігати каву в домашніх умовах?

По-перше, зберігання піддаються виключно кавові зерна, так як мелена кава живе лише кілька хвилин після помелу. По-друге, кава варто закривати в герметичну посуд і зберігати в кімнатній температурі без різких перепадів. Якщо у вас вдома відкрито відразу кілька пачок з кавою і банок для зберігання на всі сорти не вистачає, доступ кисню до зерен звичайними прищіпками.

Але якщо навіть в умовах ідеального зберігання зерен смак кави змінився, зверніть увагу на стан кавомашини – можливо прийшов час перевірити техніку у фахівців.

У наступній нашій статті читайте про секрети правильної варіння кави в джезві.

Чого очікувати від ринка кави в Україні

Еволюція кавового ринка в Україні

Blackfest Ukrainian Coffee Show

Помел кави

Який помел кави найкращий?

Популярні сорти кави на ринку

Причини невдач франчайзингових кав’ярень. Як не стати банкрутом

Матча-лате: напій зі схожими властивостями як у кави, при цьому такий же корисний як чай.

Як збільшити лояльність клієнтів до вашої кав’ярні

Зникнення кави: міф чи реальність?

Сезонність відкриття франчайзингових кав’ярень. Найкращий час для відкриття

Максимальні прибутки – при мінімальних інвестиціях, скільки заробляють франчайзингові кав’ярні

Розказуємо, де в серпні можна спробувати новий шот Jägermeister Cold Brew та разом із цим класно провести вихідний вечір.

Який бюджет потрібен для відкриття прибуткової кав’ярні

Cold Brew Championship. Розповідаємо рецепт шоту, що додасть сил на всю ніч!

 • Центральний офіс

  м. Київ, вул. Антоновича, 172

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-