Як ступінь помелу відображається на смаку кави > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Як ступінь помелу відображається на смаку кави

Ступінь помелу кавового зерна тісно пов’язана зі способом його заварювання. Заварювання – це хіміко-температурний процес, який дозволяє активним речовинам з розмелених кавових зерен переходити у воду, яка потім опиняється у нашій чашці. Кожен інструмент та стиль заварювання, як й сорт зі ступенем обсмажування, впливають на те, скільки потрібних нам речовин перейде з тіла зерняти у воду. Якщо заварка буде занадто слабкою, то ми не отримаємо достатньої міцності смаку, а якщо переборщити, то кава вийде гірка, навіть у м’якого сорту.

Вочевидь, не зайвим буде нагадати, що ідеальний смак кави виходить через поєднання сорту, ступеня обсмажування, ступеня помелу та тривалості заварювання. Безумовно, ще включаються такі фактори як цукор/добавки, поєднувана їжа та загальний настрій людини.

Для помелу є загальні правила, які дозволяють досягати бажаного кавового ідеалу куди частіше. Давайте нижче розкладемо по поличках його ступінь.

Практичні розміри частинок кави, одержувані в процесі помелу

Розмір помелу (загалом)Розміри одержаних частинок зерна при помеліРозміри часток у міліметрахПідходить для
1Дуже грубого помелуЯк висушений чорний перець4-6Френч пресу
2ГрубийЯк морська сіль1-3Чашки
3СереднійЯк крупний пісок0,5-2Кемексу, гейзерної кавоварки
4Ближче до мілкогоЯк дрібний пісок0,125-0,5Фільтр-кави, сифону
5МілкийЯк кухонна столова сіль «Екстра»0,1-0,2 (100-200 мікрон)Сифону, аеропрессу
6Дуже мілкийЯк борошно очищене 1 сорту біле0,05-0,2 (50-200 мікрон)Аеропрессу, кавомашини
7Як пилЯк цукрова пудра чи какао порошок0,01-0,075 (10-75 мікрон)Кавомашини, турки

Ясна річ, що у більшості вдома не буде супер точних вимірювальних приладів, а визначення на око дає вельми широко варіабельні результати без зразка. Тому ми з радістю надаємо вам зразок того, як виглядають дані помели (їх 7, згідно таблиці вище).

https://drive.google.com/file/d/1Y1eTEXM_BJL_DvI66xVx0eFhXUxq4blY/view?usp=sharing

Просто прикладіть свої зерна до даного зразка, коли ви тільки вчитеся робити правильний помел, а згодом ви навчитеся визначати на око й без даного референсу. Чи ж налаштуйте вашу домашню автоматичну кавомолку на потрібний вам рівень.

Не свіжо мелена кава

«А навіщо мені визначати самому? Хіба я не можу просто купувати мелену каву потрібного помелу?» – запитаєте ви. Звичайно ж, можете! Але є такі нюанси:

  1. Якщо ви любитель дійсно свіжого та дійсно ароматного напою, то ви просто зобов’язані знати, що кава втрачає до 60% чарівності свого запаху протягом усього лише 30 хвилин після того, як зерно було розмелене. Це означає, що кава фабричного помелу запаковується в пачку вже розгубивши власний аромат. Адже навряд чи проходження всіх технологічних процесів від розмелювання до фасування в пачку займає на фабриці лічені хвилини. Проте навіть якщо й так, то, перебуваючи в пачці, вона сильно втрачає запах. Не монструозними темпами, проте фабричний результат ніколи не стане в один ряд з тим, що ви п’єте, розмоловши це за секунди до заварювання.
  2. Якщо у вас немає кавомолки вдома, й ви не можете її з якоїсь причини придбати, то заходьте у кав’ярні, обладнані кавоварками – вони розмелють зерна безпосередньо перед тим, як наповнити вашу чашку ароматним пінним напоєм.
  3. Просто будь-який помел не можна з однаковим результатом використовувати для вашого пристрою для заварювання. Наприклад, буде помилкою вважати, що, застосувавши кухонний комбайн (який здатний тільки на екстра-грубий помел), ви отримаєте бажаний аромат взагалі всюди, що в турці, що у френч пресі. Вибираючи між тим, чи розмолоти вам каву абияк чи не розмелювати зовсім, пам’ятайте, що обидва варіанти безглузді для того, щоб приготувати реально смачну та міцну каву. Іншими словами, якщо застосуєте неправильний помел – отримаєте широкий спектр напою від «пійла» до «пійла+». А вам же ж треба кава, а не пійло…

Вдалого вам помелу!

  • Центральний офіс

  • Телефони контакт-центру

    +380 (44) 239-55-88
    +380 (66) 239-55-88
    +380 (63) 239-55-88
    +380 (68) 239-55-88

  • Пошта для зв’язку

    [email protected]

  • Час роботи контакт-центру

    Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок



-