Як зберегти свіжість і смак кави > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Як зберегти свіжість і смак кави

Щоб зберегти вишуканий смак і аромат зернової або меленої кави, необхідно дотримуватися деяких правил. При зберіганні важливо уникати таких негативних факторів, як:

 • повітря;
 • вологість;
 • високі температури;
 • світло.

Враховуючи ці моменти, не варто зберігати каву в холодильниках, морозильних шафах, біля печей, на полицях або в шафах під прямими сонячними променями. Перевагу необхідно віддавати темним, сухим місцям з невисокою температурою (підійдуть комори або затінені шафи).

Різновиди контейнерів для зберігання кави

Після відкриття улюбленої упаковки кави, її свіжість випаровується дуже швидко. Необхідно подбати про її зберігання і підібрати правильний контейнер. Найбільш придатними є контейнери з наступних матеріалів:

 • стекла;
 • кераміка;
 • метал з герметичною прокладкою.

В прозорих скляних або пластикових ємностях кава продовжить зберігати свою свіжість тільки в темному і прохолодному місці. Для зберігання кави в шафі рекомендовано використовувати непрозорі і герметичні ємності.

Цікаві факти про свіжість кави

Свіжість кави починає поступово знижуватися після випалу. Смакового піка вона досягає в перші дні після обсмажування. Мелену каву рекомендовано вживати в перші два тижні після випалу, цільні зерна протягом місяця. Щоб завжди отримувати задоволення від смаку та аромату кави, його варто купувати в невеликій кількості й правильно зберігати. Якщо ви придбали велику упаковку кави, обов’язково розділіть її на частини й зберігайте окремо в герметичній упаковці, в прохолодному та темному місці.


Як правильно зберігати зелені кавові боби?

Зелені кавові боби, при правильному зберіганні, можуть зберігати свою свіжість протягом року. Досвідчені кавомани смажать такі боби в домашніх умовах, потім розмелюють необхідну кількість безпосередньо перед приготуванням напою. У перші дні після обсмажування зелені зерна інтенсивно виділяють вуглекислий газ. Тому, рекомендовано відкривати герметичний контейнер раз в день протягом перших декількох днів.

Вплив заморозки на кавові зерна

Заморожування негативно позначається на свіжості кави. Це пов’язано з процесом руйнування деяких масел. До того ж, при використанні негерметичної упаковки кава може увібрати сторонні запахи. Якщо зберігання в морозилці вкрай необхідно, важливо подбати про правильну упаковку. Каву потрібно обернути герметичною плівкою і зберігати менше одного місяця. Не рекомендується повторно заморожувати кавові зерна.

Чого очікувати від ринка кави в Україні

Еволюція кавового ринка в Україні

Blackfest Ukrainian Coffee Show

Помел кави

Який помел кави найкращий?

Популярні сорти кави на ринку

Причини невдач франчайзингових кав’ярень. Як не стати банкрутом

Матча-лате: напій зі схожими властивостями як у кави, при цьому такий же корисний як чай.

Як збільшити лояльність клієнтів до вашої кав’ярні

Зникнення кави: міф чи реальність?

Сезонність відкриття франчайзингових кав’ярень. Найкращий час для відкриття

Максимальні прибутки – при мінімальних інвестиціях, скільки заробляють франчайзингові кав’ярні

Розказуємо, де в серпні можна спробувати новий шот Jägermeister Cold Brew та разом із цим класно провести вихідний вечір.

Який бюджет потрібен для відкриття прибуткової кав’ярні

Cold Brew Championship. Розповідаємо рецепт шоту, що додасть сил на всю ніч!

 • Центральний офіс

  м. Київ, вул. Антоновича, 172

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-