Як зберегти свіжість і смак кави > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Як зберегти свіжість і смак кави

Щоб зберегти вишуканий смак і аромат зернової або меленої кави, необхідно дотримуватися деяких правил. При зберіганні важливо уникати таких негативних факторів, як:

 • повітря;
 • вологість;
 • високі температури;
 • світло.

Враховуючи ці моменти, не варто зберігати каву в холодильниках, морозильних шафах, біля печей, на полицях або в шафах під прямими сонячними променями. Перевагу необхідно віддавати темним, сухим місцям з невисокою температурою (підійдуть комори або затінені шафи).

Різновиди контейнерів для зберігання кави

Після відкриття улюбленої упаковки кави, її свіжість випаровується дуже швидко. Необхідно подбати про її зберігання і підібрати правильний контейнер. Найбільш придатними є контейнери з наступних матеріалів:

 • стекла;
 • кераміка;
 • метал з герметичною прокладкою.

В прозорих скляних або пластикових ємностях кава продовжить зберігати свою свіжість тільки в темному і прохолодному місці. Для зберігання кави в шафі рекомендовано використовувати непрозорі і герметичні ємності.

Цікаві факти про свіжість кави

Свіжість кави починає поступово знижуватися після випалу. Смакового піка вона досягає в перші дні після обсмажування. Мелену каву рекомендовано вживати в перші два тижні після випалу, цільні зерна протягом місяця. Щоб завжди отримувати задоволення від смаку та аромату кави, його варто купувати в невеликій кількості й правильно зберігати. Якщо ви придбали велику упаковку кави, обов’язково розділіть її на частини й зберігайте окремо в герметичній упаковці, в прохолодному та темному місці.


Як правильно зберігати зелені кавові боби?

Зелені кавові боби, при правильному зберіганні, можуть зберігати свою свіжість протягом року. Досвідчені кавомани смажать такі боби в домашніх умовах, потім розмелюють необхідну кількість безпосередньо перед приготуванням напою. У перші дні після обсмажування зелені зерна інтенсивно виділяють вуглекислий газ. Тому, рекомендовано відкривати герметичний контейнер раз в день протягом перших декількох днів.

Вплив заморозки на кавові зерна

Заморожування негативно позначається на свіжості кави. Це пов’язано з процесом руйнування деяких масел. До того ж, при використанні негерметичної упаковки кава може увібрати сторонні запахи. Якщо зберігання в морозилці вкрай необхідно, важливо подбати про правильну упаковку. Каву потрібно обернути герметичною плівкою і зберігати менше одного місяця. Не рекомендується повторно заморожувати кавові зерна.

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-