Як зробити домашнє вино з кави > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Як зробити домашнє вино з кави

Вино можна зробити з практично чого завгодно багато з чого. Домашнє вино з кави матиме густий коричнево-виноградний колір і просто найпрекрасніший смак (який змінюватиметься в міру того, як вино дозріває після розливу по пляшках). Показовими контрольними етапами розвитку смаку будуть для вас 2, 6, 12 місяців, 2 роки і 5 років.

Врахуйте, що процес приготування домашнього вина з кави займе щонайменше 6 місяців (до 12-ти). Але з урахуванням того, що збільшена кількість українців у 2022-2023 роках роблять домашні закрутки та консервацію, цей рецепт, як ми вважаємо, цілком може стати в нагоді. 

Базовий рецепт виглядає так:

  • 300 г меленої кави;
  • 5 літрів води;
  • 1 кілограм цукру;
  • 1,5 ст.л. чи таблетки кислотної суміші для виноробства (для балансу кислотності — продається в магазинах та складається з 50% яблучної кислоти, 40% лимонної кислоти та 10% винної кислоти);
  • 0,25 таблетки порошкового таніну;
  • 1 таблетка підхарчовування для дріжджів (за бажанням);
  • дріжджі — 1 шт. (найкращий штам буде ЕС 1118).

При розливі по пляшках:

  • таблетки метабісульфіту калію/натрію та сорбату калію — продаються в магазинах чи в Інтернеті;
  • марля для проціджування;
  • самі пляшки.

Приготування та ферментація

Закип’ятіть воду у каструлі. Розчиніть там цукор, додайте мелену каву. Перемішайте, накрийте кришкою, дайте охолонути. Активуйте дріжджі, додавши до пакету з ними приблизно ¼ склянки теплої води; дайте їм настоятися мінімум 15 хвилин — вони повинні почати пінитися та пузиритися.

Охолоджену воду процідіть через марлю в продезінфіковану пляшку чи каструлю. Додайте суміш кислот, порошок таніну та підхарчовування для дріжджів. Перемішайте. Додайте активовані дріжджі. Кавове вино пінитися більше, ніж звичайне фруктове, тому залиште для цього процесу достатньо місця у пляшці/каструлі. Надягніть гумову рукавичку на горлечко пляшки, як зазвичай ви робите при виробництві домашнього вина (чи накрийте марлею, якщо це каструля). Через 3-4 дні проколіть отвори у рукавичці, щоб випускати газ, якого буде багато.

Ферментація сповільниться вже за 3-4 тижні. Після цього зробіть перше переливання, щоб усунути донний осад. Зробіть ще 2 наступні переливання з інтервалом у 30-45 днів. Після третього переливання, спробуйте напій на смак. Якщо він вже досить сухий та алкогольний, й вам подобається «сухарик», то залиште як є. Якщо любите напівсолодке, додайте цукор з розрахунку 10 г на 1 літр, після чого розмішайте до розчинення та спробуйте на смак. Якщо хочете солодше — додайте ще цукру. Більш ніж 50 г/1 л додавати не варто (буде приторно). За бажанням, можна додати ваніль (якщо есенція в краплях, то не більше 2 пробірок на 5 літрів чи 3-4 пакетики ванільного порошку/6-8 пакетиків ванільного цукру).

Після додавання цукру відразу додайте стабілізатор, щоб припинити бродіння. Для стабілізації 5 літрів вина треба покласти 1 таблетку метабісульфіту калію/натрію + 0,25-0,5 таблетки сорбату калію.

Розлийте по стерилізованих пляшках через щільну марлю, закрийте пробками та дайте настоятися ще щонайменше 2 місяці (а краще відразу 6).

Після настоювання, відкрийте й продегустуйте 1 пляшку. Логічно, що вона не повинна вибухати піною через тиск при відкритті — інакше ви неправильно додали стабілізатор (ви ж не забули про нього, вірно?). Якщо вас все влаштовує, можете закрити пробки для візуальної краси термозбіжною плівкою чи — щоб було зовсім шикарно — розплавленим сургучем.

  • Центральний офіс

  • Телефони контакт-центру

    +380 (44) 239-55-88
    +380 (66) 239-55-88
    +380 (63) 239-55-88
    +380 (68) 239-55-88

  • Пошта для зв’язку

    [email protected]

  • Час роботи контакт-центру

    Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок



-