Який помел кави найкращий? > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Який помел кави найкращий?

Щоранку ми беремо мелену каву, щоб зробити нашу улюблену чашку напою більш смачною та ароматною. Проте, ви коли-небудь задавали собі питання, чому ми використовуємо мелену каву, а не цілі боби? Або чому розмір помелу має значення?

Не існує універсального рішення для помелу кави. Оптимальний розмір помелу завжди буде залежати від пристрою, що використовується для приготування кави. Кожен елемент обладнання – від ручної еспресо-машини до кавоварки moka має свої особливі вимоги.

Всі види кращої подрібненої кави виробляються з двох видів кавових дерев – арабіки або робусти – і вибір будь-якого з них залежить виключно від ваших особистих переваг. Коли справа доходить до аромату, арабіка буде добре збалансована з гіркотою і кислинкою, тоді як у робусти сильніший та різкіший смак. Робуста має більше кофеїну, ніж арабіка, що пояснює, чому у нього більш гіркий смак.

Як правильно вибрати варіант помелу?

Для кожного професійного обладнання, необхідно вибирати свій варіант помелу. Для приготування в турці, найкраще використовувати каву дрібного помелу, який нагадує пил. Щоб зробити ароматний та запашний еспресо, помел повинен бути трохи крупніше, ніж для турки. Гейзерна кавоварка вимагає помел більший ніж у еспресо. Помел середнього розміру ідеальний для аеропресса, пуровера, кемекса. Френч-прес вимагає великий помел для приготування улюбленого напою.

Якщо віддаєте перевагу смачному напою, зверніть увагу на рівень помелу:

 • Грубий помел – перемелювати боби потрібно протягом 10 секунд або менше, підходить для кавоварок поршневого типу. Час інфузії – до 7 хвилин.
 • Середній помел – помел зерен здійснюється протягом 14 секунд або менше, підходить для всіх типів кавоварок і машин. Час інфузії – до 5 хвилин.
 • Дрібний помел – молоти зерна потрібно протягом 20 секунд. Він призначений для фільтрувальних кавоварок. Час інфузії – до 3 хвилин.
 • Вишуканий еспресо – консистенція цієї меленої кави така ж хороша, як і борошно. Це ідеально підходить для приготування еспресо, а також турецької кави, приготованої в джевсі.

Варто також сказати про те, що грубий помел дозволяє воді швидко проходити, а невеликий – уповільнює потік води. Цей фактор необхідно враховувати в процесі приготування смачного та ароматного напою. Якщо вода занадто швидко тече через кавомолку, вона не встигне поглинути ароматизатори. Ваша кава буде несмачною. Іншими словами, вона буде дуже розведеною і слабкою. Якщо вода тече занадто повільно – або не тече зовсім – аромат стане занадто сильним, навіть надмірним.

Коли люди говорять, що вони не люблять каву, так як вона позбавлена смаку, занадто гірка або терпка, хочеться сказати: ви просто не знаєте, як правильно її приготувати! Але навіть найдосвідченіші кавові гурмани стають безпорадними, коли отримують неправильний помел кавових зерен. Упакування кави має велике значення для її якості, так як на смак може безпосередньо впливати світло та кисень. Тому слід шукати тільки мелену каву, яка поставляється в герметичному контейнері, запечатаному фольгою з клапаном, який дозволяє вам відчувати запах кави. Клапан запобігає потраплянню повітря всередину, дозволяючи виходити надлишкового чадного газу. В результаті аромат кави залишається незмінним.

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-