Дитяча праця кваліфікується як така, що створює перешкоди нормальному інтелектуальному розвитку дитини, завдає їй фізичної шкоди та яка загалом позбавляє дитинства. Це психологічно небезпечна дитяча діяльність. Тому вона регулюється у багатьох країнах. І багато де вона заборонена. Однак не скрізь.
9 країн світу, включаючи Беліз, Бутан, Нігерію, М’янму, Тонга та Соломонові о-ви, не протидіють цьому ніяк навіть у 2022 році, заплющуючи очі на те, що діти від 4 до 13 років працюють, збираючи ягоди, вносячи добрива в землю, займаючись прополюванням, миттям, сушінням… У результаті на кавових плантаціях працівники працюють цілими сім’ями, що особливо помітно в бідних країнах. Винятково сильно не захищені в цьому плані самотні матері, яким нема з ким залишити дітей, а тому вони змушені брати їх із собою, де привчають до праці, щоб отримувати більше зарплати з розрахунку на сім’ю.
Проте світ поступово змінюється. Приймаються численні соціальні та фінансові програми захисту дітей від експлуатації. Це важливо з людської точки зору і ви напевно не захочете пити вашу ранкову чи денну каву, знаючи, що частина її ягід зібрана руками дітей, які працюють на плантаціях по 40 годин на тиждень. Тих дітей, які мали б натомість грати, гуляти з друзями, веселитися, дивитися фільми, розвиватись…
Програми захисту дітей від шкідливої праці
Дитяча праця, зокрема, нелегальна, відзначена на всіх континентах нашої планети. Нині близько 160 млн. дітей у всьому світі працюють, що приблизно становить 2% від усього населення планети (7960 млн. на 01.07.2022).
Найбільше такої праці в Азії, Африці, Південній Америці та Океанії. Відсоток дітей, які не відвідують школу чи роблять це не систематично через необхідність працювати, сильно варіюється від країни до країни, сягаючи іноді шокуючих цифр у 60% від загального дитячого населення. Наприклад, у Гайані 20% дітей віком від 5 до 14 працюють та п’ята їх частина час від часу пропускають уроки через роботу. У Гвінеї-Бісау ці цифри становлять 57% та 48%. У Гані – 24% та 25%.
Сьогодні у світі працюють сотні організацій та десятки тисяч програм усіх рівнів, від локальних до міжнародних, спрямованих на те, щоб виправляти ситуацію. Чи принаймні запобігати її погіршенню.
Основними напрямками зусиль сьогодні є:
Ми сподіваємося, що рано чи пізно світ стане кращим у всіх відносинах, ніж він є зараз, й що кожна чашка кави, випита вами, міститиме 0% дитячої праці.
+380 (44) 239-55-88
+380 (66) 239-55-88
+380 (63) 239-55-88
+380 (68) 239-55-88
Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні